2018 KPSS Önlisans Ne Zaman? Saat Kaçta?

KPSS Ön Lisans Ne Zaman Saat Kaçta

Bu sene memur olma hayallerie kavuşmak için binlerce ön lisans mezunu aday gözlerini 2018 Önlisansn Kpss sınavına dikti. ÖSYM tarafından iki yılda bir olarak düzenlenen önlisansn kamu personeli seçme sınavı tarihi belli oldu. Önlisans KPSS sınavı hakkında tüm merak edilen deyaylar bu konumuzda işte detaylar…

Devlet kurumlarında memur olarak çalışmak isteyen önlisans mezunu adaylar için iki yılda bir yapılan önlisans KPSS için geri sayım başlamış durumda. Başvuru sürecinin sona ermesi ile birlikte herkes sınavın ne zaman saat kaçta yapılacağını merak etmeye başladı. 2 Yıllık üniversite mezunu adaylar başvurularını 28 Ağustos ile 12 Eylül 2018 tarihi arasında tamamladı.

2018 KPSS ÖN LİSANSN NE ZAMAN?

Ön lisanskamu personeli seçme sınavına dair merak edilen kesin tarih ÖSYM tarafından belirlendi. ÖSYM resmi web sitesi aracılığı beklenen KPSS takvimi ve başvuru işlemleri ile ilgili beklenen duyuru yayımlandı. Yapılan açıklama ile birlikte 2018 KPSS önlisans 4 Kasım 2018 tarihinde saat 10:00’da gerçekleştirilecek.
Yapılacak olan 2018 KPSS Ön lisans sınav sonuçları tarihi ise 29 Kasım 2018 tarihinde sınava giren adaylar için açıklanacak. Sonuçların açıklanması ile birlikte adaylar açıklanan sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr resmi web sitesinden T.C. kimlik numaraları ve daha önce belirlenen şifreleri ile sisteme giriş yaparak öğrenebilecekler. Her sene olduğu gibi bu sene de sınav sonuçları evlere posta ile gönderilmeyecek online olarak öğrenilebilecek. Son olarak şunu hatırlatmakta fayda var sınava girecek adaylar saat 10:00’dan sonra sınava alınmayacaklar. Diğer önemli bir husus ise fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile kpss sınavına adaylar kesinlikle alınmayacaklar.

SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULA
Yukarıdaki link yardımı ile adaylar sınav giriş belgelerini ÖSYM’nin sitesine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak oluşturabilirler.

Yazar:admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir