2018 LGS 4. Nakil Sonuçları Açıklandı

2018 LGS Nakil Sonuçları açıklandı. 6 Eylül’de sonuçlanan ve LGS’de son viraj olan LGS 4. nakil sonuçlarını öğrenmek isteyenler için MEB tarafından 2018 LGS 4. nakil sonuçları bugün erişime açıldı.Peki sonuçları merak edenler açıklanan sonuçlara nasıl bakacak? Tüm detaylar bu yazıda.

Açıklanan sonuçlara göre LGS’de şimdiye kadar  tercih yapan öğrencilerden 892 bin 461’i sınavsız,  1 milyon 15 bin 259 kişi ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırma hakkını kazandı. MEB tarafından açıklanan verilere göre Anadolu İmam Hatip, Sosyal Bilimler liseleri ve Fen Liserinde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı ve boş yer kalmadı.

Yapılan yerleştirme sonucunda hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler 10-14 Eylül tarihlerinden il veya ilçelerde bulunan nakil öğrenci yerleştirme komisyonlarına başvuru yapabilecek.

LGS 4. NAKİL SONUÇLARINI ÖĞRENME

Gelelim 4. Nakil sonuçlarını öğrenmeye. Açıklamaya göre sonuçlar www.meb.gov.tr adresinde manşet altında bulunan sınavlar kısmında “2018 Yılı Ortaöğretim Kurumları 4. Yerleştirmeye Esas Nakil Sonuçları”  linkine tıklayarak öğrenilebilecek. Daha hızlı erişim için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

LGS 4. NAKİL SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA

 

Yazar:admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir