Adana Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

1 Nisan 2018 tarihinde yürürlülüğe giren yasa ile Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen sürücü belgesi işlemleri artık Adana Nüfus Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu kapsamlı konu içerisinde çok kolay ve pratik bir biçimde Adana Nüfus Müdürlüğü’nden yeni ehliyet yada var olan ehliyetinizi yenilemek için Adana Ehliyet randevu alma ve Adana Nüfus müdürlüğü numarası ve adresi gibi ilçeler dahilinde iletişim bilgilerine ulaşabileceksiniz.

ADANA EHLİYET RANDEVU NASIL ALINIR?

Adana Nüfus Müdürlüğü üzerinden hızlı bir biçimde randevu almak son derece kolaydır.

1

Aşağıda Bulunan ‘Şimdi Adana Ehliyet Randevusu Al’ linkine tıklayınız. Bu bağlantı size NVİ randevu sayfasına sizi yönlendirecektir.

2

Sizi karşılayan randevu ekranında ‘Sürücü Belgesi Randevu Al’ butonuna tıklayınız. Sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurarak ehliyet randevunuzu kolaylıkla alabilirsiniz. NVİ nüfus müdürlüğünün resmi sitesi olmakla birlikte tamemen ücretsizdir. Bunun yanında yine Alo 199’u arayarakta tüm randevu işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Adana ilimiz içerisinde alacağınız tüm randevular Adana Merkez İlçe Nüfus Müdürülüğü üzeriden randevu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ŞİMDİ ADANA EHLİYET RANDEVUSU AL

ADANA EHLİYET YENİLEME RANDEVUSU ALMA

Nüfus müdürlüğü resmi sitesi olan NVİ üzerinden kaybolan, çalınan veya eski ehliyetinizi Adana ehliyet yenileme randevusu alma işlemlerinizi rahatlıkla yapabilir ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Daha sonra nüfus müdürlüğüne giderek ehliyetinizi yenileyebilir yada kayıp, çalıntı ehliyetinizi tekrar çıkrabilirsiniz.

ADANA EHLİYET RANDEVUSU TELEFON NUMARASI

Yukarıdaki anlattığımız işlemleri Adana İl Nüfus Müdürlüğü randevu telefon numarsınız arayarakda alabilirsiniz. Bunun için birkaç adım atlamanız gerekmekte gelin sırayla bu aramayı nasıl yapacağınızı anlatalım.

1

İlk olarak ALO 199’u arayın

2

çağrı merkezine bağlandıktan sonra 1’i tuşlayınız.

3

Ardından sistem sizden TC kimlik numaranızı tuşlamanızı isteyecek. TC kimlik numaranızı tuşladıktan sonra sistem sizi yetkili çağrı merkezi temsilcisine yönlendirecek. Yapacağınız görüşme sonucunda ehliyet randecıunuzu almış olacaksınız . Bu arama sonucunda alacağınız randevu tamemen ücretsizdir.

Adana Ehliyet Randevu Alma Telefon Numarası

199

ADANA EHLİYET RANDEVUSU İPTAL ETME

Daha önce NVİ üzerinden almış olduğunuz tüm randevular üzerinde istediğiniz gibi tarih saat değişikliği yapabilir veya mevcut randevunuzu iptal edebilirsiniz. Adana ehliyet randevusu iptal etmenin hiç bir yasal yaptırımı veya cezası yoktur.

1

Öncelikle bu değişiklik işlemini yapmak için aşağıda bulunan ‘Adana Ehliyet Randevusu İptal Et’ butonuna tıklayın.

2

Açılan sayfada üst bölümde bulunan Adana Ehliyet Randevu İptal Et linkine tıklayınız.

3

Karşınıza çıkan sayfada bulunan ‘Randevu Durumunu Görüntüle’ linkine tıkalyınız.

4

Daha sonra sistem sizden güvenlik cevapları ve kimlik bilgilerinizi girmenizi isteyecek. Gerekli bilgileri girdikten sonra açılacak ekrandan NVİ üzerinden yada ALO 199’u arayarak almış olduğunuz tüm randevular listelenecek.

5

Buradan dilediğiniz randevunuzu tek tuş ile kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Adana Ehliyet Randevusu İptal Et

ADANA İL İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ TELEFON NUMARA VE ADRESLERİ

Seyhan İlçe Nüfus Müdürlüğü
Ulus Cd. No:7
(0322) 352 06 11
Kapanış saati: 17:00

Yüreğir İlçe Nüfus Müdürlüğü
Kat:2, Karataş Blv. No:4
(0322) 322 78 17
Kapanış saati: 17:00

Adana Milli Emlak Müdürlüğü
Mücahitler Cad. Yeni Valilik Binası B Blok
(0322) 352 06 11
Kapanış saati: 17:00

Sarıçam İlçe Nüfus Müdürlüğü
Ulubatlı Hasan Blv. No:17
(0322) 329 00 62
Kapanış saati: 17:00

Sarıçam Nüfus Müdürlüğü
Ulubatlı Hasan Blv. No:17
(0322) 329 00 62

Son olarak yağadığınız veya aklınıza takılan tüm soruları bu başlıktan sorabilirsiniz ve bizlerde elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

Yazar:admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir