Elektronörofizyoloji Atamaları ve Maaşları

Elektronörofizyoloji Atamaları ve Maaşları

Elektronörofizyoloji, sağlık meslek yüksek okullarının ön lisans programlarında bulunan bölümlerden bir tanesidir. Bu bölümden mezun olan kişiler Elektronörofizyoloji Teknikeri unvanını alarak yollarına devam etmekteler. Görev olarak bu bölümden mezun olanlar özel hastane yada devlet hastanelerinde bulunan kulak burun boğaz, nörolji, çocuk, göğüs hastalıkları, fizyoloji ve psikiyatri doktorlarının yanında yardımcı eleman olarak görev alırlar. Elektronörofizyoloji bir ön lisans programı olduğundan iki yıl olarak okunması gerekmektedir. 2 yıl sonunda bölümü başarı ile bitirenler sağlık teknikeri olarak çalışma lisansı almış olurlar. Şimdi gelin bu bölümden mezun olan insanların atamaları ve maaşlarına bir göz atalım.

Elektronörofizyoloji Teknikeri Devlette Nerelere Girer?

Elektronörofizyoloji teknikeri devlete bağlı olan sağlık kuruluşlarında ve hastanelerde görev almaktadır. Şimdilik yeteri kadar bilinmeyen mesleklerden olsa da sağlık alanında yapılan gelişmeler ile gün geçtikçe daha fazla Elektronörofizyoloji teknikeri kadrosu açılacaktır ve bilinen bölümlerden bir tanesi olacaktır.

Elektronörofizyoloji Teknikeri Maaşı Ne Kadar?

İlk olarak devlet hastanelerine bir bakalım. Devlet hastanelerinden çalışan personellerin maaşları bulunduğu yere ve kıdemine göre değişiklik göstermektedir. Tabi bu değerlere göre ortalama bir maaş vermek gerekirse net olarak 2018 yılında bir Elektronörofizyoloji teknikerinin döner sermaye katkısı ile birlikte 3000TL gibi bir işe giriş maaşı bulunmaktadır.
Peki ya özel hastanelerde bu durum nasıl diye soracak olursanız oda yine hastanesine göre değişiklik göstermektedir. Aralık olarak 2000-2500TL gibi maaşları rahatlıkla alabilmektedir. Bunun dışında yine sağlık teknikeri olarak farklı birimlerde görev alarak maaşları daha da artabilir farklılaşabilir.

2018 Elektronörofizyoloji Aramaları Nasıl?

Sağlık bakanlığından yapılan açıklamaya göre 2018 yılı Nisan ayında 11 Elektronörofizyoloji teknikeri alınacağı duyuruldu. Bu bölümde atama taban puanı 81’dir. Yine ÖSYM tarafından açıklanan kılavuza göre güncel taban puanlarını Kılavuzdan takip edebilirsiniz.

Yazar:admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir