Kur’an Kursu Öğreticiliği Maaşları 2019

Kur’an Kursu Öğreticiliği Maaşları 2019

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak görev yapan Kur’an kursu öğreticileri 657 sayılı devlet memurlarına tabi olan ve bu şekilde görev yapan memurlardır. İsminden de anlaşılacağı gibi eğitim verdikleri kurslara katılan öğrencilerin kullanacakları araçların tutanaklarına tutmak ve bu kursa katılan bireylere temel dini eğitimini vermek, peygamberlerin hayatları hakkında bilgilendirmeler yapmak ve yine kursa katılanlara Kur’an okumayı ve anlamayı öğretmek en önemli temel yükümlülükleri arasında yer almaktadır.
Bu yükümlülüklerin yanında Kur’an kursu öğreticileri kursa katılan öğrencilerin dinsel kavramları en doğru şekilde ifade ve telaffuz edebilmesi ayrıca yapılabilecek dualar hakkında detaylı bilgiler vererek bu duaları öğretmek ile birlikte Peygamberimizin sünnetleri hakkında en temel eğitimleri vermekle sorumludurlar.

KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİSİ NASIL OLUNUR

bu mesleği asıl olarak yapmak isteyen n başta İmam Hatip Lisesi mezunları olmak üzere birçok kişi Kur’an kursu öğreticisi nasıl olunur sorusunun cevabını aramaktadır. Kur’an kursu öğreticisi olmak için en önemli ve en başta aranan ilk özellik İmam Hatip Lisesi ya da İlahiyat Fakültesi mezunu olmak gerekmektedir. Daha küçük çocuklara Kur’an öğreticisi olmak için bu bu mezun kriterlerinin yanında bu Aralık 4-6 yaş çocuklar için geçerli 4-6 Yaş Grubu Çocuk Gelişimi ve Etkinlikleri sertifikası almak gerekmektedir. Bu sertifikayı kolay yoldan almak isterseniz Uludağ Üniversitesi’nin vermiş olduğu uzaktan eğitim programı başarı ile tamamlayarak sahip olabilirsiniz.

KUR’AN KURSU ÖĞRETİCİSİ MAAŞLARI NE KADARDIR

Kur’an kursu öğreticilerin maaşları yine diğer devlet memurlarında da geçerli olan eğitim durumu hizmet yılı evlilik çocuk sayısı gibi etkenlere göre değişiklik göstermektedir. 2019 yılında bu etkenler göz önünde bulundurularak aldıkları maaş 3000 TL ile 3300 TL arasında değişiklik göstermektedir

Yazar:admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir