PTT Büro Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

PTT Büro Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Eskiden kamu şimdi ise özel bir şirket olan PTT ülkemizde en çok işçi istihdam eden firmalar arasında görülüyor. Düzenli olarak işçi alan PTT kendi bünyesinde barındıran bileceği birçok pozisyon bulunmaktadır. Bu pozisyonlardan bir tanesi de PTT büro görevlisidir. Kısaca özetlemek gerekirse PTT büro görevlileri bir PTT şubesinde ki düzeni sağlayarak şubeye gelen insanların işlemlerini gerçekleştiren kişiler olarak tanımlayabiliriz.

PTT BÜRO GÖREVLİLERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

PTT büro görevlilerinin çalışma saatleri bulundukları bölge ve şubenin belirlemiş olduğu saatler çerçevesinde değişiklik gösterebilir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak tüm PTT şubelerinde yaz ve kış aylarında özel saat uygulaması bulunmaktadır. Genellikle KPSS puanına göre PTT şubelerinde çalışmaya başlayan görevlilerin çalışma saatleri 8:30 ile 17:30 arasında 8 saat olarak belirlenmiştir.

PTT BÜRO GÖREVLİSİ MAAŞLARI NE KADARDIR

PTT büyük bir şirket olmasından dolayı oldukça popüler ve çalışılmak istenen firmalar arasında en önde gelenlerdendir. Birçok insan PTT de çalışmak istemektedir. 2017 yılında 3000 TL civarlarında maaş alan büro görevlileri 2018 yılında 3200TL, 2019 yılında ise 3200TL ile 3500TL arasında maaş almaktadırlar.

PTT BÜRO GÖREVLİSİ NASIL OLUNUR

PTT büro görevlisi olmak için en başta aranan kriter KPSS’den alınan puandır. KPSS’den yüksek puan almış olan adaylar yukarıdan aşağıya doğru yani yüksekten düşüğe doğru mülakata çağrılmaktadırlar. Mülakatta başarılı olan bireyler PTT büro görevlisi olarak atanacakları yerlerde işe başlamaya hak kazanırlar.

Yazar:admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir