Türk Hava Yolları Pilot Eğitimi

Türk Hava Yolları Pilot Eğitimi

Türk Hava Yolları Pilot Eğitimi almak istenler için bir takım şartlar vardır. Bu konumuzda bunlar hakkında detaylı bilgileri sizler ile paylaşacağız. Konumuza başlamadan önce şunu da belirtmekte fayda var THY her zaman olmasa da zaman zaman pilot yetiştirmek için alımlar yapmaktadır. Belirtilen şartları sağlamanız durumunda ücretsiz olarak bu alımlardan yararlanabilirsiniz.

ARANAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

1

T.C. vatandaşı olmak

2

Açık veya örgün eğitim farkı olmaksızın bir lisans programından mezun olmak.

3

30 Yaşından gün almış olmak

4

Erkek Adaylar için boy değerleri en 165cm en fazla 190cm olmak ve beden kitle endeksine göre 20-30 aralığında bir değer ile uygun olmak

5

BayanAdaylar için boy değerleri en 160cm en fazla 190cm olmak ve beden kitle endeksine göre 20-30 aralığında bir değer ile uygun olmak

6

Askerlik görevini bitirmiş olmanın yanı sıra eğitim başlangıç tarihinden itibaren en az 2 yıl tecil hakkı kullanmayı taahhüt etmek.

7

Sabıka veya adli sicil kaydı olmamak

8

Önceki tarihlerde THY veya diğer firmalardan her hangi bir disiplin suçu işleyerek ayrılmamış olmak

9

Önceki tarihlerde THY veya diğer firmalardan fesih yolu ile ayrılmamış olmak

İNGİLİZCE DİL ŞARTI
Eğitimlere başvuru yaptığınız tarihi itibari ile geriye dönük en fazla 2 yıl içerisinden aşağıda belirttiğimiz dil sınavlarının birinden minimum puanlardan birini almış olduğunuzu belgelemeniz gerekmekte.

– TOEFL (IBT) : 75 (Speaking : minimum 20)
-IELTS (Akademik) : 6 (Speaking : minimum 6)

SAĞLIK ŞARTI
Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın sağlamış olduğu JAR FCL-3’de ve (ICAO) Annex-1’de belirtilen Hava yolu Pilotu esaslarına uygun olmalısınız. Pilot Adayları belirtilen şartları sağladıklarını gösteren raporu sonradan açıklanacak tarihte ve belirtilen hastanelerden birine giderek kendi imkanları ile edineceklerdir.

DİĞER ŞARTLAR
Türk Hava Yolları tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı olmak.

NASIL BAŞVURABİLİRİZ?

-Yukarıda belirtilen şartları sağlayan adaylar yayınlanan ilana İnternet üzerinden başvuru yapmaları gerekmekte. Türk Hava Yolları İnternet başvurusu dışında başvuru kabul edilmemektedir.

-Ellerinde yabancı dil belgesi bulunan pilot adayları evrak kontrol ve kitle endeksi (boy-kilo) ölçüm sürecine gideceklerdir. Dil belgesi olmayan pilot adayları THY tarafından yapılacak olan ingilizce sınavına gideceklerdir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda belirtilen şartlarda olmayan adayların başvuruları olumsuz olarak sonlandırılacaktır.

-Bu süreçleri başarı ile tamamlayan adaylara iş başlangıç teklifi yapılarak işe başlamaları için gerekli belgeleri hazırlamaları ve istenen belgeleri teslim etmeleri sonrasında istihdam süreci sonlanacaktır.

Yazar:admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir